Alinda.sk recenzia: Obávať sa nákupu na tomto e-shope?

Dôkladne sme preverili internetový obchod Alinda.sk. Je nákup na tomto e-shope bezpečný a spoľahlivý? Ako ho hodnotíme v porovnaní s podobnými obchodmi? Zistite nižšie...

Skóre 4/5 e-shopu Alinda.sk

Zaujímavý tovar a v niektorých prípadoch príliš lákavé ceny, ktoré môžu vzbudzovať podozrenia. Podrobne sme preskúmali desiatky skúseností zákazníkov Alindy, aby sme zistili, či sú obavy z nákupu na tomto e-shope oprávnené.

V ponuke e-shopu Alinda.sk nájdete hlavne produkty, ktoré sú populárne a zákazníkmi často vyhľadávané. Ide hlavne o rôznu elektroniku, vybavenie a doplnky do domácnosti, záhradný nabytok či hračky pre deti.

Internetový obchod Alinda okrem Slovenska pôsobí aj v Česku, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku, čo je dobrým znamením. Popri zaujímavom sortimente je ďalším lákadlom aj doprava zadarmo pri nákupe nad 130 €. To sa však netýka tzv. neskladných zásielok (veľkoobjemové alebo veľkorozmerové tovarové zásielky). Cena dopravy pri takejto zásielke je 6,90 €. Menším negatívom je, že tento e-shop ponúka len jeden spôsob doručenia, a to kuriérskou službou Slovenskej pošty.

V e-shope sa jednoducho zorientujete, tovar je prehľadne zoradený do kategórií. Pri niektorých produktoch sú zľavy naozaj výrazné, pri niektorých sa však zdá byť uvedené percento tak trochu prehnané. Poteší možnosť platby aj na dobierku, a to za malý poplatok 1 €. Často spomínaným pozitívom v zákaznických recenziách je rýchle doručenie tovaru. Predajca uvádza doručenie tovaru v priebehu 2-3 pracovných dní. Väčšina skúseností zákazníkov to potvrdzuje.

Nevýhodou, ktorú je dôležité spomenuť, je dĺžka záručnej doby. Alinda.sk ju poskytuje v dĺžke 12 mesiacov, nie 24 (má to uvedené vo všeobecných obchodných podmienkach). Pokiaľ ide o ďalšie závažnejšie negatíva, ojedinele sa vyskytli nespokojnosti s kvalitou tovaru a riešením reklamácií.

Vo finále sa však nákupu na tomto e-shope nemusíte obávať. Pokiaľ budete nakupovať s rozumom a zvážite kúpu tovaru, pri ktorom je vyššie riziko pokazenia sa. Nakoľko sa vyskytlo tiež zopár skúseností zákazníkov s drobným poškodením tovaru, ktoré mohli vzniknúť aj počas prepravy, odporúčame vám si zásielku pred prebratím od kuriéra dôkladne skontrolovať pred znakmi poškodenia. To by však už malo byť pravidlom.

 • Nízke ceny
 • Zaujímavé produkty v ponuke
 • Niektoré produkty sú naozaj výrazne zľavnené
 • Jednoduchá orientácia v e-shope
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 130 € (neplatí to pre neskladné zásielky – no aj pre tie je cena dopravy pomerne prijateľná, a to 6,90 €)
 • Možnosť platby aj dobierkou za malý poplatok 1 €
 • Rýchlosť dodania
 • Pozitívne ohlasy na vybavovanie reklamácií a snahu vyriešiť prípadné problémy s objednávkou
 • Predajca poskytuje na dodaný tovar záručnú dobu 12 mesiacov, nie 24 (má to uvedené vo VOP)
 • Len jeden spôsob doručenia (kuriérska služba Slovenskej pošty)
 • Zriedkavo zákazníci uvádzali nespokojnosť s kvalitou tovaru, prípadne s riešením reklamácie
 • Veľmi zriedkavo sa zákazníci sťažovali na drobné poškodenie dodaného tovaru – takéto poškodenie však mohlo vzniknúť aj pri preprave a e-shop zároveň na takéto sťažnosti reagoval so snahou o vyriešenie situácie k spokojnosti zákazníka

Podeľte sa o svoje cenné skúsenosti. Niekomu môžu pomôcť

Máte pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť s e-shopom Alinda.sk? Podeľte sa o ňu s ostatnými hľadajúcimi. Je to rýchle a jednoduché. Bez nutnosti akejkoľvek registrácie.

Pripravujeme...