vidaXL.sk recenzia: Je to RIZIKOVÝ e-shop?

Dôkladne sme preverili internetový obchod vidaXL.sk. Je nákup na tomto e-shope bezpečný a spoľahlivý? Ako ho hodnotíme v porovnaní s podobnými obchodmi? Zistite nižšie...

Skóre 3/5 e-shopu vidaXL.sk

Skúsenosti ľudí, ktorí na vidaXL už nakúpili, hovoria, že tu isté riziká sú. Aké presne? Ako ich poňať a nakúpiť alebo nenakúpiť na tomto internetovom obchode? V tejto krátkej recenzii vidaXL.sk nájdete odpoveď…

Na začiatok treba ešte povedať, že veľa ľudí má s týmto e-shopom pozitívnu skúsenosť. Rovnako ako aj s kvalitou dodaného tovaru.

Väčšina potencionálnych zákazníkov narazí na internetový obchod vidaXL.sk pri hľadaní nábytku či doplnkov do domácnosti alebo záhrady. V ponuke tohto e-shopu však nájdete aj iný tovar, a to napríklad rôzne náradie, športové potreby, chovateľské potreby a ďalší sortiment.

Hľadajúceho zväčša zaujmú lákavé ceny. Tie sú niekedy až podozrivo nízke. Podozrenie môže vzbudzovať aj nutnosť zaplatiť za tovar vopred. Dôkladne sme preto preskúmali desiatky skúseností zákazníkov vidaXL – pozitívnych aj negatívnych. Začnime tými pozitívnymi…

Pozitívom číslo jedna sú rozhodne nízke ceny. Tie sú často hlavným dôvodom nákupu na vidaXL.sk, a to spolu so širokým výberom tovaru, resp. veľkým množstvom produktov, ktoré na iných slovenských e-shopoch nenájdete. S tým súvisí aj pomerne často spomínaná jednoduchá orientácia na e-shope, resp. jeho prehľadnosť.

Spokojní zákazníci ďalej chvália časté zľavy a akcie na niektoré produkty, vďaka čomu sú ceny tovaru ešte nižšie. Medzi hlavné výhody, ktoré musíme spomenúť, určite patrí aj doprava a vrátenie tovaru zadarmo, čo je pri nábytkových e-shopoch pomerne neobvyklé. Ako uvádza internetový obchod vidaXL, doručenie tovaru zákazníkom zabezpečuje viacero prepravných spoločností (napr. GLS a DPD), v závislosti od typu zásielky a miesta doručenia. Spoľahlivosť doručenia objednaného tovaru potvrdzujú pozitívne ohlasy zákazníkov na rýchlosť dodania.

Výhodou je aj viacero možností platby za objednávku, konkrétne platobnou kartou (Mastercard alebo Visa), prostredníctvom služby PayPal alebo bankovým prevodom. Chýba tu však možnosť platby na dobierku, čo považujeme za značne veľkú nevýhodu. Podľa všetkého to však súvisí s vyššie spomínanou dopravou zadarmo – pri neprebratí tovaru zákazníkom by e-shop prišiel o náklady spojené s jeho doručením.

Pomerne veľké množstvo zákazníkov vyjadrilo tiež svoju spokojnosť s tým, ako bol tovar zabalený, rovnako ako aj s jeho kvalitou a vzhľadom – doručený produkt alebo produkty boli vizuálne totožné s fotografiami.

Dobrým znamením je takisto aj fakt, že e-shop aktívne reaguje na sťažnosti a recenzie zákazníkov so snahou riešiť vzniknuté situácie.

Pokiaľ ide o negatíva, niektorí zákazníci sa sťažujú na nízku kvalitu dodaného tovaru. Pomerne často sa spomínajú aj nezrozumiteľné alebo nekvalitné manuály pribaľované k tovaru. Zriedkavo sa zákazníci sťažujú na slabšiu komunikáciu zo strany internetového obchodu a veľmi zriedkavo na odlišnosť medzi fotografiami a realitou. Veľmi zriedkavo sa zákazníci stažujú tiež na doručenie nekompletného alebo poškodeného produktu – e-shop však takéto situácie podľa všetkého ochotne rieši.

Nakúpiť alebo nenakúpiť na vidaXL.sk? Nákup na tomto e-shope určite môže byť výhodný. Treba však zvážiť všetky jeho pozitíva a negatíva a nakupovať s rozumom. Nakoľko vidaXL ponúka tovar za naozaj nízke ceny, pri lacných produktoch neočakávajte najvyššiu možnú kvalitu – aj keď, podľa skúseností zákazníkov, môžete byť aj veľmi milo prekvapený. V prípade nespokojnosti je tu navyše možnosť vrátenia tovaru s dopravou zadarmo.

 • Nízke ceny
 • Široký výber
 • Veľa produktov, ktoré na iných slovenských e-shopoch nenájdete
 • Často výrazné zľavy
 • Prehľadný e-shop
 • Doprava zadarmo
 • Viacero možností platby
 • Rýchle doručenie
 • Dobre zabalený tovar
 • Spokojnosť s kvalitou a vzhľadom tovaru, ktorý je vizuálne totožný s fotografiami
 • Vrátenie tovaru zadarmo
 • E-shop aktívne reaguje na sťažnosti a negatívne recenzie so snahou o vyriešenie vzniknutých situácií k spokojnosti zákazníkov
 • Chýba možnosť platby dobierkou (doprava je však zadarmo)
 • Niektorí zákazníci vyjadrujú nespokojnosť s kvalitou tovaru
 • Niektorí zákazníci sa sťažujú na nezrozumiteľný alebo nekvalitný návod
 • Zriedkavé sťažnosti na slabú komunikáciu zo strany e-shopu
 • Veľmi zriedkavo dodaný nekompletný tovar (e-shop takéto situácie podľa slov zákazníkov zväčša rieši zaslaním chýbajúcich častí)
 • Veľmi zriedkavo sa zákazníci sťažujú na odlišnosť medzi fotografiami a realitou
 • Veľmi zriedkavo doručený poškodený tovar alebo jeho časť (e-shop takéto situácie rieši a vo väčšine prípadov zákazníkovi posiela náhradu)

Podeľte sa o svoje cenné skúsenosti. Niekomu môžu pomôcť

Máte pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť s e-shopom vidaXL.sk? Podeľte sa o ňu s ostatnými hľadajúcimi. Je to rýchle a jednoduché. Bez nutnosti akejkoľvek registrácie.

Pripravujeme...