Royal-fashion.sk recenzia: Obavy z nákupu? Prečítajte si toto

Dôkladne sme preverili internetový obchod Royal-fashion.sk. Je nákup na tomto e-shope bezpečný a spoľahlivý? Ako ho hodnotíme v porovnaní s podobnými obchodmi? Zistite nižšie...

Skóre 4/5 e-shopu Royal-fashion.sk

Internetový obchod Royal-fashion.sk zaujme hlavne nízkymi cenami tovaru. V jeho ponuke nájdete najmä obuv, oblečenie, spodnú bielizeň a rôzne doplnky. Obzvlášť lákavé sú zľavnené produkty, ktorých ceny môžu byť v niektorých prípadoch až podozrivo nízke. To môže vzbudzovať isté obavy z nákupu – v tejto recenzii sa spolu pozrieme na to, či sú oprávnené…

Okrem nízkych cien môže obavy vzbudzovať aj slabšia slovenčina na webovej stránke. Niektoré texty pôsobia ako výsledok práce translátora. Dôvodom je pravdepodobne to, že e-shop Royal-fashion.sk nepochádza zo Slovenska. Prevádkuje ho poľská firma Royal Fashion Vipol Sp. z.o.o., rovnako ako aj niekoľko ďalších rovnomenných e-shopov v rámci Európy (napr. Royalfashion.pl, Royal-fashion.cz či Royal-fashion.ro). Tento internetový obchod teda pochádza z Poľska.

Tu prichádza na rad aj prvé negatívum nákupu na tomto e-shope. Poľský pôvod e-shopu je premietnutý aj do cien poštovného. Royal-fashion.sk na doručenie tovaru využíva služby 123 kuriéra a Packety. Pozrime sa na jednotlivé ceny doručenia…

V prípade 123 kuriéra je cena doručenia pri platbe vopred 4,59 €. Pri platbe na dobierku je to 6,49 €. Tieto ceny však platia len pre balíky do 5 kg. V prípade ťažšieho balíka, od 5 do 15 kg, si priplatíte. Pre tieto balíky platia ceny 5,99 € pri platbe vopred a 7,49 € pri dobierke.

Pri Packete sú ceny nastavené následovne. Pokiaľ ide o balík s hmotnosťou do 5 kg, cena doručenia je 3,99 € pri platbe vopred alebo 5,49 € pri platbe na dobierku. Pre balíky od 5 do 10 kg platia ceny 5,49 € pri platbe vopred a 6,99 € pri dobierke.

Poslednou možnosťou doručenia tovaru je Packeta s doručením na adresu, kde sú ceny pre balíky do 5 kg 4,99 € pri platbe vopred a 6,99 € pri platbe na dobierku. Pre zásielky s hmotnosťou od 5 do 10 kg platia ceny 6,49 € pri platbe vopred a 7,99 € pri platbe dobierkou.

Tu treba rátať aj s tým, že pri prípadnom vrátení tovaru môže byť tento proces o niečo komplikovanejší a dlhšie trvajúci ako by to bolo v prípade slovenského e-shopu. Je preto potrebné pri nákupe dbať na správny výber veľkosti (odporúčame si pred nákupom skontrolovať tabuľku veľkostí).

Okrem spomínanej dobierky je ďalej možné za tovar zaplatiť prostredníctvom prevodu na bankový účet, PayU (platobnou kartou alebo bankovým prevodom) a poľského online platobného systému imoje. Slovenským nakupujúcim odporúčame využiť druhú možnosť, čiže platobnú bránu PayU.

Poďme k tomu najdôležitejšiemu… Vzhľadom na nízke ceny je najčastejšou obavou určite kvalita tovaru. Podrobne sme preto preskúmali skúsenosti desiatok zákazníkov internetového obchodu Royal-fashion.sk. Väčšina zákazníkov je s kvalitou a vzhľadom tovaru spokojná. Pomerne často sa však vyskytujú pripomienky k veľkostiam obuvi a oblečenia, kedy je dodaný tovar menší ako bolo očakávané, resp. ako je to pri tovare rovnakej veľkosti od iných výrobcov/značiek. Niektorí zákazníci uvádzajú, že veľkosť obuvi alebo oblečenia bola vyhovujúca po objednaní väčšieho čísla ako obvykle nosia. Aj preto je mimoriadne dôležité skontrolovať si tabuľku veľkostí na tomto e-shope.

Nespokojnosť s kvalitou doručeného tovaru sa vyskytuje zriedkavo. Veľmi zriedkavo bolo doručenie tovaru výrazne oneskorené alebo bol doručený tovar poškodený (poškodenie mohlo vzniknúť aj pri preprave, pred prebratím si preto vždy balík dôkladne skontrolujte).

Pokiaľ ide o pozitíva, zákazníci ďalej chvália rýchlosť dodania a výrazné zľavy. Okrem vyššie spomínaného môže byť negatívom ešte dostupnosť telefonickej podpory len v angličtine a poľštine. Je tu však aj možnosť e-mailovej komunikácie v slovenčine.

Odporúčame teda nákup na Royal-fashion.sk? Áno, nákup na tomto e-shope je bezpečný a spoľahlivý. Radíme však dbať na správny výber veľkosti obuvi a oblečenia (riaďte sa tabuľkou veľkostí) a zvoliť cenovo najvýhodnejší spôsob doručenia.

 • Nízke ceny
 • Výrazné zľavy
 • Viac možností platby a doručenia
 • Kvalita tovaru v pomere k cene
 • Vzhľad tovaru zodpovedá fotografiám
 • Slabšia slovenčina (ide o poľský e-shop)
 • Vyššie ceny doručenia
 • Vrátenie tovaru môže byť komplikovanejšie a dlhšie trvajúce
 • Nesediace veľkosti obuvi a oblečenia
 • Zriedkavo nespokojnosť s kvalitou tovaru
 • Veľmi zriedkavé výrazne oneskorené doručenie tovaru
 • Veľmi zriedkavo bol doručený tovar poškodený
 • Telefonická podpora dostupná len v angličtine a poľštine

Podeľte sa o svoje cenné skúsenosti. Niekomu môžu pomôcť

Máte pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť s e-shopom Royal-fashion.sk? Podeľte sa o ňu s ostatnými hľadajúcimi. Je to rýchle a jednoduché. Bez nutnosti akejkoľvek registrácie.

Pripravujeme...